Відповіді на часті запитання

Що таке ДМС?


Добровільне Медичне Страхування (безперервне страхування здоров’я) - це вид цивільно-правових відносин щодо захисту майнових інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у разі настання певних подій пов'язаних з життям, здоров'ям та працездатністю страхувальника чи третьої особи (застрахованої особи), визначеної страхувальником у договорі страхування за її згодою, а саме витрати страхувальника чи третьої особи (застрахованої особи) на одержання медичної допомоги (медичних послуг) в обсязі та за умовами обраної Програми медичного страхування.
Що вважається страховим випадком у ДМС?


Звернення Застрахованої особи до асистуючої (сервісної) компанії або будь-якого медичного закладу, із зазначених у Договорі страхування, з приводу розладу здоров’я (захворювання, загострення хронічного захворювання, травми, отруєння, інших наслідків нещасного випадку) з метою отримання медичної допомоги (медичних послуг) у межах та в обсязі обраної Програми страхування. Застрахована особа може звернутись, за погодженням із Страховиком, до медичного закладу, з яким не було укладено договір щодо обслуговування Застрахованих осіб, у наступних випадках: - раптового різкого погіршення здоров’я, що має пряму загрозу її життю (екстрений випадок);
- за направленням лікаря, якщо асистуюча (сервісна) компанія або медичний заклад, із зазначених у Договорі страхування, не може з будь-яких причин надати їй необхідну медичну допомогу (медичну послугу);
- звернення спадкоємців Застрахованої особи у разі її смерті під час знаходження на стаціонарному лікуванні в медичному закладі, для проведення оплати вартості наданих (відповідно до обраної Програми страхування) Застрахованій особі медичних послуг до її смерті.
Яка процедура оформлення полісу?


1. Визначтесь, що Ви бажаєте застрахувати: здоров’я, майно, подорож тощо. 2. Оформіть заявку на сайті, де вкажіть свої побажання щодо напряму страхування, кількості осіб, дати у вільній формі. 3. Наші фахівці порахують вартість послуги або зателефонують Вам для уточнення деталей, якщо їх недостатньо. Якщо Ви бажаєте оформити поліс он-лайн, вкажіть це у заявці – і наші фахівці зроблять все можливе, щоб доставити його Вам якнайшвидше. Якщо Ви бажаєте придбати поліс медичного страхування, зверніть увагу, що мінімальна кількість застрахованих має бути 10 осіб. Це зумовлено невеликою вартістю полісів цього виду страхування, які ми пропонуємо.
Які можуть бути виключення із страхових випадків?


Виключення зі страхових випадків та причини відмови у виплаті страхового відшкодування є обов’язковою складовою договору добровільного медичного страхування. Страховик самостійно визначає перелік таких виключень відповідно до страхових ризиків по кожному колективу або фізичній особі. Найчастіше до виключень відносять: лікування хронічних захворювань, протезування, лікування алкогольної та наркотичної залежності, лікування травм та захворювань, отриманих у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, санаторно-курортне лікування, лікування вроджених вад, лікування захворювань, за якими отримана інвалідність, лікування соціальних захворювань (туберкульоз, онко, СНІД, венеричні хвороби) та ін. Страховому відшкодуванню частіше всього не підлягають протези, біологічно активні добавки, вітаміни, засоби догляду та ін.
Як дізнатися, чи є певне захворювання страховим випадком?


Для цього необхідно ознайомитися з умовами страхування, а саме – що є страховим випадком, які опції передбачені програмою ДМС і що входить у перелік виключень зі страхових випадків. Якщо, ознайомившись, ви не отримали відповіді на питання, тоді питання необхідно задати: 1) зателефонувавши до Контакт-центру Компанії : 0800 309 509 ; 2) надіславши запит на електронну адресу Компанії : ngs@ngs.ua ; 3) надіславши офіційний лист на поштову адресу Компанії : 02098, м. Київ, вул. Ю. Шумського, 1А, оф. 121 ; 4) залишивши запит на сторінці у Фейсбук. https://www.facebook.com/naftagazstrah/
В якому випадку можуть відмовити у страховому відшкодуванні?


Відмовити у страховому відшкодуванні можуть у тому випадку коли подія що сталася:
- відноситься до переліку виключень зі страхових випадків;
- не передбачена умовами страхування; - у випадку звернення до медичного закладу, який не має договору зі страховиком без попередження про це Страховика;
- у випадку отримання певних медичних послуг без узгодження зі Страховиком.
До яких медичних закладів можна звернутися у випадку хвороби?


Найкраще, щоб не у подальшому не виникало жодних непорозумінь з отриманням страхового відшкодування, спочатку необхідно зателефонувати у Медичний асистанс 0800 309 509 Страховика і отримати від лікарів-координаторів рекомендації та вказівки щодо медичного закладу.
Як отримати компенсацію за витрачені власні кошти на лікування?


Для цього необхідно направити на поштову адресу Страховика рекомендованим листом пакет документів, передбачений умовами страхування. Найчастіше перелік документів указаний у договорі медичного страхування. Також, з переліком необхідних документів можна ознайомитись на сайті компанії.
Протягом якого часу треба надати заяву і документи до страхової компанії для отримання компенсації за витрачені власні кошти на лікування?


Після закінчення лікування та отримання всіх необхідних документів.
Які документи треба надати для отримання страхового відшкодування?


Процедуру отримання страхового відшкодування детально викладено у Договорі добровільного медичного страхування. У перелік документів, для отримання страхового відшкодування входять:
• Письмова заява про виплату на ім’я Генерального директора Страховика у довільній формі з зазначенням реквізитів для виплати.
• Копія Договору страхування.
• Копії медичної документації (форма затверджена МОЗ), що підтверджує настання страхового випадку, призначення лікарських засобів та надання медичних послуг (виписка з історії хвороби, листа інтенсивної терапії (за умови перебування в реанімації чи палаті інтенсивної терапії).
• Оригінали документів, що підтверджують факт оплати медикаментів (касові чеки, товарні чеки тощо.)
• Копія паспорта Страхувальника (1,2 сторінки для паспортів старого зразку)
• Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера Страхувальника.
Для отримання страхової виплати спадкоємцем Страхувальника необхідно ДОДАТКОВО надати Страховику: письмову заяву про виплату на ім’я Генерального директора Страховика у довільній формі від спадкоємця із зазначенням реквізитів для виплати; свідоцтво про смерть Страхувальника (або нотаріально завірену копію); свідоцтво про право на спадщину (або нотаріально завірену копію); копію паспорта спадкоємця (1,2 сторінки для паспортів старого зразку); копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера спадкоємця.
Що робити, коли лікар прописав ліки, придбання яких страхова компанія не компенсує, згідно умов страхування?


У цьому випадку, Застрахована особа самостійно придбає такі медикаменти але кошти на їх придбання не будуть відшкодовані Застрахованій особі Страховиком. Але хочемо зазначити, що лікування призначає не страхова компанія а лікар. А всі лікарські засоби, які входять у Протоколи лікування захворювань підлягають страховому відшкодуванню. Тому Застрахована особа має право у випадку призначення таких медикаментів, вказати на це лікарю і вияснити причини, такого призначення. Разом з цим Страховик і Застрахована особа мають право ініціювати проведення медико-страхової експертизи за такими випадками.
Чому не компенсуються витрати по чекам або квитанціям з призначенням платежу «благодійний внесок»?


Благодійним внеском (благодійною пожертвою) визнається добровільна безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності.
Благодійні внески не компенсуються.
Чи можливо придбати страховку, якщо вже є певні захворювання?


Наявність певних захворювань не є причиною обов’язкової відмови у медичному страхуванні. Але Страховик має право переглянути умови страхування згідно існуючих ризиків і встановити відповідну цим ризикам суму страхового платежу. Також Страховик має право відмовити застрахованій особі у медичному страхуванні, якщо існуючі ризики на його попередніми розрахунками призведуть до обов’язкових збитків.
Чи існують ліміти по кількості страхових випадків на термін дії договору?


Такі ліміти можуть існувати, тому необхідно уважно розглядати умови за яким здійснюється Ваше добровільне медичне страхування.
Чи існують ліміти по страховим виплатам на термін дії договору?


Такі ліміти можуть існувати, тому необхідно уважно розглядати умови за яким здійснюється Ваше добровільне медичне страхування.