top of page

ПОДІЯ

СК «НГС» традиційно підтримала проведення Міжнародного фінансового форуму в Одесі

Генеральний директор страхової компанії «NGS» Антон Кіяшко та його заступник Артем Янковський взяли участь та виступили партнерами XXI Міжнародного фінансового форуму, який пройшов з 15 по 17 вересня 2021 року в Одесі.

Під час форуму, на якому представники страхових компаній з різних країн світу та регулятори ринку обговорюють актуальні питання розвитку галузі, йшлося про стратегічні пріоритети регулювання не лише страхового ринку, а й ринку фінансових послуг та fintech.

Зокрема, учасники обговорили результати роботи фінансового ринку у першому півріччі 2021 року, зміни у законодавстві та нормативах, нові вимоги до регулювання платоспроможності, посилення захисту прав споживачів, особливості розвитку різних видів страхування в Україні.

У дискусіях взяли участь представники Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Ліги страхових організацій України, Національної асоціації страховиків України, Асоціації «Страховий бізнес», Ядерного страхового пулу, Міністерства аграрної політики та продовольства, Верховної ради України, Моторного (транспортного) страхового бюро України, , представники страхових компаній і страхових брокерів, фінансових і фінтехкомпаній та ЗМІ.

Однією з головних тем традиційної щорічної зустрічі страховиків стало медичне страхування. Страховики наголошують, що високий рівень витрат громадян з «власної кишені» на медичні потреби, який існує через те, що в країні не запроваджене обов’язкове медичне страхування (ОМС), а також система змішаного фінансування завдяки участі страхових компанії в фінансуванні охорони здоров’я через добровільне медичне страхування (ДМС) та муніципальне страхування, призводить до катастрофічного збідніння населення. 

Як свідчить статистика, частка добровільного медичного страхування у загальних витратах на охорону здоров’я залишається незмінно низькою і становить 1%. Державне фінансування на охорону здоров’я складає 42%, тоді як більша частина витрат – 57% - припадає на пряме фінансування медичних витрат пацієнтами «з власних кишень». За цим показником наша країна схожа до Індії, оскільки там держава фінансує 22% витрат на охорону здоров’я, а населення самостійно оплачує 65% лікування, 2% - покривається в за рахунок ДМС та 3% за рахунок ОМС. Для порівняння, в Польщі на державне фінансування припадає 10%, тоді як левова частка фінансується за рахунок страхування – ОМС – 59% та ДМС – 6%, витрати громадян залишаються на рівні 23%. В Естонії держава також фінансує 10% витрат, тоді як громадяни з власних кишень платять лише 1%, оскільки все лікування фінансується за рахунок ОМС – 64% та ДМС – 24%.

Як вважає Антон Кіяшко, вирішення цієї ситуації є перехід від системи державного фінансування охорони здоров’я до системи змішаної оплати – тобто залучення до бюджетного фінансування страхових компаній. Почати таке фінансування можна на регіональному рівні завдяки муніципальним програмам соціального захисту медичних працівників та вчителів, які дозволяє запровадити децентралізація. «Такі приклади вже є в деяких регіонах, серед яких Дніпро, Нікополь, Ужгород, де за кошти місцевих бюджетів вже були застраховані працівники лікарень, педагоги, працівники державних структур, і навіть діти - учні загальноосвітніх закладів та дитячих садків. При цьому страхування здійснювалося не тільки як ДМС а й у вигляді страхування на випадок захворювання – конкретно на випадок захворювання на COVID-19», - зазначив Антон Кіяшко.

Запровадження добровільного медичного страхування на місцевому рівні (муніципальне страхування) та загальнонаціональному в форматі співоплати з державним фінансуванням забезпечить потужне, регулярне, прозоре, джерело фінансування охорони здоров’я, що у поєднанні з фінансовими надходженнями від НСЗУ задовольнить покриття медичних послуг у максимально повному обсязі та допоможе багатьом родинам в критичних ситуаціях.

20 вересня 2021 року

bottom of page